Сбор помощи беженцам из Украины

Автор Священник Роман Зимин, июля 15, 2014, 14:35:10

« назад - далее »

Священник Роман Зимин

По благословению Митрополита Ростовского и Новочеркасского Меркурия на Приходах продолжается сбор гуманитарной помощи беженцам из Украины. Прихожане нашего прихода сразу откликнулись на призыв о помощи. 11 июня была отправлена первая машина с вещами. игрушками, средствами личной гигиены, продуктами. Благодарим всех, кто остался неравнодушен к этой беде.

У кого есть возможность перечислить денежные средства, отправляйте по следующим реквизитам:

Получатель: Религиозная организация «Ростовская-на-Дону Епархия Русской Православной Церкви (Московский Патриархат)»
Банк: Южный филиал ОАО КБ «Восточный» г. Ростов-на-Дону
р/с: 40703810613020003085
к/с: 30101810300000000300
БИК: 046015300
ИНН: 6164057832
КПП: 616401001
Назначение платежа: благотворительная помощь беженцам из Украины.

Квитанцию о перечислении денег просьба принести старшей сестре Ольге Тереховой, тел.: +7-918-590-72-00.

psgp.ru

Крымчанин

К сожалению, там опять, война. И, не только там. Молитесь.

    Молитвенные обращения к святым угодникам Божиим по прочтении акафиста.
   1) Об Отечестве.  Святый (Апостоле, мучениче, преп. отче...), умоли Господа Бога, всея твари Содетеля, призрити на страждущий и погибающий народ Русский, и от лютых враг видимых и невидимых свободити нас, в единомыслие, и в разумение истины нас привести, суд об Отечестве нашем на милость преложити, и в Русское православное царство его претворити, Русские земли в Россию возвратити, а врагов наших от власти устранити, да всегда прославляем Отца и Сына и Святаго Духа, и твое милостивое предстательство, ныне и присно и во веки веков, аминь. 

                  Молитвенные обращения ко Господу по прочтении акафиста.
   
    1) Об Отечестве.   Всемогущий, Вечный Боже! Господи, Иисусе Христе! Призри на страждущий и погибающий народ Русский, и от лютых враг видимых и невидимых свободи нас, в единомыслие и в разумение истины нас приведи, суд об Отечестве нашем на милость преложи, и в Русское православное царство его претвори, Русские земли в Россию возврати, а врагов наших от власти устрани, яко Благ и Человеколюбец, аминь.


     За воюющих.   
   Всемогущий, Вечный Боже! Господи, Иисусе Христе! Даруй людям нашим, против врагов наших воюющим, в Православии утверждение, грехов прощение, душ спасение, от бесов и всех прилогов вражиих избавление, от бед и зол ограждение, недугов исцеление, доброе здравие, победы над врагами, скорое всех дел их благоустроение, и вся благопотребная к жизни сей, и к душевному спасению полезная, дая коемуждо по потребе его, и по воле Твоей святей, (дополн. прошение), яко Благ и Человеколюбец, аминь.


                                                 Молитва о Русском народе.                                                                                     
  Господи Боже сил, Боже спасения нашего, Боже творяй чудеса Един, призри в милости и щедротах на смиренныя рабы Твоя и человеколюбно услыши и помилуй нас: се бо врази наши собрашася на ны, воеже погубити нас и разорити святыни наша. Ты же, вся ведый, веси, яко неправедно воссташа на ны. Темже грешнии и недостойнии в покаянии со слезами молим Тя: помози нам Боже, Спасителю наш, и избави нас славы ради имене Твоего, да не когда рекут врази наши: Бог оставил еси их, и несть избавляяй и спасаяй их.
   Ей, Господи Боже, Спасителю наш, крепосте, и упование, и заступление наше, вемы, яко праведным судом Твоим навел еси  на ны скорбь сию грех ради наших, но Ты пришедый в мир грешныя спасти, не помяни беззаконий и неправд людей Твоих, и в милости и щедротах Твоих  посети смиренныя рабы Твоя, ко Твоему Благоутробию припадающия, и суд об Отечестве нашем на милость преложи: восстани в помощь нашу и воздвигни нам мужей силы и разума воеже извести нас из плена иноплеменников, подаждь подъяремному народу Русскому, страждущему от тлетворнаго ига супостат наших, татей, убийц и разбойников, безстудно соуз с диаволом сложивших воеже завладети всем достоянием Твоим и погубити е, без брани от ига их избавитися; аще же судил еси чрез брань сему совершитися, даждь народу Русскому в брани сей поможение, и на враги победу и одоление даруй: да постыдятся и посрамятся вси злочестивыя и иноплеменныя враги и супостаты, и дерзость их да сокрушится, да познают вси супостаты наши яко с нами Бог и святии Ангели его; а русским людем Твоим, имже судил еси положити на брани души своя, тем прости согрешения их, и в день праведнаго воздаяния Твоего воздай венцы нетления. Ты бо еси заступление, и победа, и спасение уповающим на Тя, и Тебе славу возсылаем, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно, и во веки веков. Аминь.